Seo Uyumlu Makale Yazmanın Püf Noktaları

Seo Uyumlu Makale Yazmanın Püf Noktaları

Seo Uyumlu Makale Yazmanın Püf Noktaları

Makale, herhangi bir konu ile ilgili olarak görüşlerin ve bilgilerin paylaşılmasıdır. Bütün konularda makale yazılabilmektedir. Ancak önemli olan makalenin nasıl yazıldığıdır. Seo uyumlu makale yazmanın püf noktaları vardır ve bu noktalara dikkat edildiğinde kusursuz bir makalenin yazılması mümkün olmaktadır. Öncelikle yazılan makalenin özgün olması gereklidir. Özgün olmak derken yalnızca makalenin içeriği değil title, description, etiketler ve fotoğraflarında özgün olması gereklidir. Bu sayede Seo uyumlu makale yazılmış olmaktadır. Makalenin ziyaretçilerle en iyi şekilde buluşmasını sağlayacak bir başlık seçilmelidir. Hangi konu ile ilgili makale yazılıyorsa başlık o konu ile ilgili olmalıdır. Makalenin de içeriği başlıkla aynı olmalı, ziyaretçiyi sıkmamalıdır.  Makale yazılırken imla kurallarına uyulmalıdır. İmla kurallarına uygun olmayan makalenin olumsuz etkiler doğurduğu bilinmektedir. İmla yanlışları ile dolu olan bir makalenin okunmayacağı da bilinen bir gerçektir. Arama motorları da yazıdaki imla hatalarını tespit etmekte, bunun sonucunda da makalenin bulunduğu sayfa sıralamada olumsuz sonuçlara neden olmaktadır.

Seo Uyumlu Makale Yazmanın Püf Noktaları Bilinmeli

Seo uyumlu makale yazmanın püf noktaları arasında içeriğin akıcı bir dilde yazılması da bulunmaktadır. Makalenin okuyucu sıkmaması, sade ve anlaşılır bir dile yazılması da önemlidir. Makalede tekrarlardan kaçınılmalıdır. Ayrıca gereksiz uzun makalelerden de kaçınılmalıdır. Birçok kişi, uzun yazılan bir yazıyı okumamaktadır. Bu nedenle makalenin uzunluğunun orta derecede olmasına dikkat edilmelidir. Seo uyumlu makale yazılırken anahtar kelimelere de dikkat edilmelidir. Anahtar kelime kullanımında aşırıya kaçılmamalıdır. Fazla kullanılan anahtar kelimenin, yazının bulunduğu web sayfasının arama motorlarında spam olarak görülme riskinin olduğu bilinmelidir. Anahtar kelime kullanım oranı yüzde 6 ile yüzde 7 dolayında olmalıdır. Ancak bu, kesin bir değer değildir. Çünkü arama motorları bu konuda da farklı uygulamalar yapmaktadır.

Görseller Önemlidir

Seo uyumlu makale yazmanın püf noktaları arasında, görseller gelmektedir. Yazılan makaleye ilgili mümkün olduğunca görsel eklenmelidir. Görsel eklenirken fotoğrafın başlığının özgün, makale başlığı ile de aynı olmasına dikkat edilmelidir. Makalenin içeriği ile ilgili fotoğraf yoksa kullanılmasında sakınca bulunmayan fotoğrafların eklenmesi mümkündür. Ayrıca makalelerde bold ve tag ile süsleme yapılması, paragraflar arasında boşluk bırakılmasıdır. Bu sayede yazının kolay okunabilirliği sağlanmaktadır. Makalenin belirli kısımlarına ara başlık eklenerek ziyaretçinin yazıdan sıkılmaması da sağlanabilmektedir.