Backlink Nedir?

Backlink Nedir?

Backlink Nedir?

Backlink nedir sorusunun cevabı, bir sitenin başka siteden aldığı linklerdir. Bu linkler görsel ya da text şeklinde olabilmektedir. Geçmişte footer kısmından alınan backlink kaynaklarının yararı görülmekteydi ancak günümüzde tanıtım yazılarının içinden verilen link çıkışları ile yapılan backlink çalışmaları daha fazla yarar sağlamaktadır. Backlink farklı yöntemlerle yapılmaktadır. Bunlar; bir siteden tanıtım yazısı yayınlanması, footer kısmına metin olarak link eklenmesi, banner görseline link eklenmesi ve blog yazılarına yorum yazılarak web sayfasının eklenmesidir. Bu yöntemlerle alınacak backlink kaynaklarının bazıları kaliteli bazıları ise spamdır. Backlink eklenecek yerlerin ileride spam olarak görülmeyecek site ya da sayfalar olmasına dikkat edilmelidir. İleride spam olarak nitelendirilebilmesinin nedeni de Google arama motorunun sık sık algorima değişikliği yapmasıdır. İlerleyen dönemlerde web sitesinin ceza almasına önlemek için mutlaka kaliteli backlink kaynaklarından yararlanılmalıdır.

Avantajlı alışverişin adresi SadeceON, backlink paketleri konusunda uzman ve profesyonel hizmet verenlerle çalışma fırsatını size sunuyor. Başlangıç backlink paketleri, organik backlink paketlerinden dilediğini seçerek alım yapabilirsin. 10 liradan başlayan uygun fiyatlar, güvenli alışveriş sistemi, profesyonel hizmet verenler için sen de hemen SadeceON’dan backlink al ve siteni yükselişe geçir!

Backlink Nedir Sorusunun Cevabı

Backlink çalışması yapılırken kısa sürede silinecek sayfalardan link alınmamalıdır. Alınan linkler uzun süre kalmalıdır. Web sitesinin sosyal medya sitelerinde paylaşılması da önemlidir. Ayrıca kaliteli blog sitelerinde de web sitesinin tanıtımları yapılmalıdır. Bunun haricinde çeşitli yarışma ya da anket düzenleyerek farklı platformlarda bunlar duyurulmalıdır. Bu gibi konulara dikkat edilirse dış kaynak konusunda başarıya ulaşılması mümkündür. Bu başarı da başta Google olmak üzere tüm arama motorlarında web sitesi kaliteli olarak görünecektir. Bu işlemleri eksiksiz olarak yapamayacak olanlar için de profesyonel hizmet sunan firmalar devreye girmektedir. Bu bilgiler ışığında backlink nedir sorusunun cevabı da verilmiş olmaktadır.

Bazı Hususlara Dikkat Edilmeli

Backlink alırken bazı hususlara dikkat edilmelidir. Örneğin Google’ın banladığı sitelerden backlink alınmamalıdır. Bazı web sitelerinin gizli backlink verdiği bilinmektedir. Bu yerlerden alınan backlinklerin yararı yoktur. Backlink alımı zamana yayılmalıdır. Kaliteli backlink almak için web sitesinin içeriği ile ilgili siteler araştırılmalıdır. Bu işlem zor olsa da başarılı olunduğunda büyük katkı sağlamaktadır. Kaliteli dizinlere kayıt olmak da önemlidir. Bunun haricinde sosyal medya sitelerinden link almak da önemlidir. Bunların haricinde kaliteli forum ya da bloglarda yazılar yazarak bu yerlerden backlink alınmalıdır. Buralardan alınacak backlinklerin web sitesi için önemi son derece büyüktür. Backlink nedir ve nasıl yapılır diye araştırmak yerine kurumsal firmalara başvurmak en yerinde karardır.