Seo Uyumlu Makale Nedir?

Seo Uyumlu Makale Nedir?

Seo Uyumlu Makale Nedir?

Her web sitesinin sahibinin amacı, sitesini hedef kitlesine duyurabilmek ve kategorisinde üst sıralarda olabilmektir. Özellikle arama motorlarında üst seviyelerde olduğunda hedef kitlesine çok daha rahat ulaşabilmektedir. İnternet sitesinin beklenen başarıyı elde edebilmesi için özellikle en büyük arama motoru olan Google’da üst seviyelere çıkılması, hatta birinci sayfada olunması gerekmektedir. Bunun için de en önemli yol Seo uyumlu makale yazmaktan geçer. Arama motorları önceleri basit ve web sitelerin backlink ağına bağlı algoritmalara göre yapmaktaydı. Ancak gelişen teknolojiyle birlikte çok daha fazla kriter göz önünde bulundurulmaktadır. En başta gelen kriter ise özgün içeriktir. Google arama motorunun algoritması da tamamen backlinke bağlıydı. Ancak en son yapılan güncellemelerden sonra sitenin içeriği öne çıkmaya başlamıştır. Elbette backlink de önem taşımaya devam etmektedir. Google, bu şekilde kullanıcıları en kaliteli içeriğe sahip olan internet sitesine yönlendirmeye başlamıştır. Ancak makale yazılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan ilki, makalenin benzersiz olmasıdır. Sonrasında içeriği bilgilendirici olmalı ve imla kurallarına uygun olarak yazılmalıdır.

Makaleler Gelişigüzel Yazılmamalıdır

Seo uyumlu makale, ziyaretçiyi bilgilendirmelidir. Aynı zamanda Google algoritmalarına da uygun olarak yazılmalıdır. Bütün bu özelliklerin olması için de editörler tarafından yazılması tavsiye edilmektedir. Makalelerin gelişigüzel yazılması, ziyaretçinin yazıyı okumaması anlamına gelir. Bu da sitenin ziyaretçi profili açısından olumsuz bir durumdur. Böyle bir durumda ziyaretçilerin web sitesindeki hemen çıkma oranları yüksek olacaktır. Bu da sitenin alt sıralara düşmesi anlamına gelecektir. Ayrıca Google robotları, gelişigüzel yazılmış makaleleri ayırt edebilecek özelliğe sahiptir. Bu nedenle sitenin güncel tutulması için çalakalem yazılan yazılara rağbet edilmemesi tavsiye edilmektedir.

Anahtar Kelime Kullanımı

Seo uyumlu makale hizmetinde anahtar kelimelerin de önemi büyüktür. Yazının okunabilmesi için doğru kelimelerin kullanılması önemlidir. Ayrıca yazının içeriği ile ilgili kullanılacak anahtar kelimenin baylıkta da kullanılması gerekmektedir. Belirlenen kelimenin yazının içinde kullanılması da önemlidir ve bu kelimenin bütün bir yazının yüzde 4’lük bir kısmında kullanılması gerekmektedir. Daha fazla kullanıldığında Google yazıyı “spam” olarak algılayabilir ve makalenin bulunduğu siteyi alt sıralara itebilir. Bütün bunların yanında cümle tekrarından kaçınılmalıdır.