Seo Uyumlu Makale Teknikleri

Seo Uyumlu Makale Teknikleri

Seo Uyumlu Makale Teknikleri

Seo çalışmalarında makale teknikleri önemli bir detaydır. Seo uyumlu makale teknikleri, web sayfalarının arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlamaktadır. Web siteleri için site içi ve site dışı seo uygulamalar, alt sıralarda bulunan makaleler için de geçerli bir işlemdir. Seo uyumlu makalelerde öncelik özgün içeriktedir. İçeriklerin özgün olmaması, web sayfasının çok gerilerde kalmasına neden olmaktadır. Tek başına makalelerin özgün olması yeterli değildir. Kullanılan materyallerin de özgün olması gereklidir. Etiketlerin, makale başlığının ve görsellerin de özgün olması, Seo çalışmasına katkı sağlamaktadır. Görsellerin özgün olmasından kastedilen, fotoğrafın adının ve alt etiketlerinin özgün olmasıdır. Makale içeriklerinin de bütünlük taşıma gereklidir. Kullanılan etiketlerin, meta açıklamalarının ve konu başlığının, makale içerikleri ile doğrudan ilgili olması şarttır. Anahtar kelime yoğunluğu da iyi analiz edilmelidir.

Seo Uyumlu Makale Teknikleri ve İmla Kuralları

Seo uyumlu makale teknikleri arasında içerik önem sırası da bulunmaktadır. Google gibi arama motorlarının web sitelerini tarama tekniği, soldan sağa ve yukarıdan aşağıya doğrudur. Bu teknik, insanların okuma ve göz gezdirme şeklidir. Web sitesinde yayınlanacak makalelerdeki yazım tekniği de buna göre yapılmalıdır. Makalenin içeriğinde kullanılan anahtar kelimeler de doğru seçilmelidir. İlk 100 kelime içinde geçen anahtar kelimelerin büyük yarar sağladığı belirtilmektedir. Bu nedenle konu anlatılırken, konuya küçük bir giriş yapılmalı ve konu ne olduğu açıkça anlatılmalıdır. Gelişme bölümünde ise konunun tüm detayları yer almalıdır. Heading etiketleri de önemlidir. Bu etiketler sayfa içindeki ana ve alt başlıkların sınıflandırılması konusunda etkilidir. Makale yazılırken imla ve vurgulamalara da dikkat edilmelidir. Makalenin içindeki karakter ve harf hatalarının arama motorları tarafından kolay bir şekilde tespit edilmektedir. Bu da olumsuz bir durumdur. Ayrıca makalelerde düzgün bir dil kullanılmalı ve imla kurallarına dikkat edilmelidir. Bu da profesyonel bir makale yazarı tarafından yapılabilmektedir.

Anahtar Kelimelerin Yoğunluğu

Anahtar kelimelerin yoğunluğu da önemlidir. Anahtar kelimeler, içeriğin tamamında yüzde 5 ila yüzde 6 civarında olmalıdır. Bu oran aşıldığında makalenin spam olarak görülme riski ortaya çıkmaktadır. Bu durumda web sitesinin filtreye girmesine neden olabilmektedir. Bu oranın az olması durumunda da makalenin arama motorlarında üst sıralara çıkması zorlaşmaktadır. Seo uyumlu makale teknikleri profesyonelce uygulandığında web sitesinin yükselmesi söz konusu olabilmektedir.