Seo Uyumlu İçerik

Seo Uyumlu İçerik

Seo Uyumlu İçerik

İnternet siteleri kurulurken en önemli hususun seo uyumlu içerik olduğu belirtilmektedir. İçeriği uygun olmayan, özgün makalelerin bulunmadığı, başta Google olmak üzere arama motorlarının beklentilerini karşılamadığı ve ziyaretçilerin aradıklarını bulamadığı web sitelerinin alt seviyelere düştüğü de bilinmektedir. Bu nedenle de ciddi bir seo çalışması ve özgün makalelerle internet sitelerinin yükselmesini sağlamak gereklidir. Yüzde yüz özgün makalelerin bulunduğu internet sitelerinin, gelişigüzel hazırlanmış siteler arasında sıyrıldığı da bilinen bir gerçektir. Bu nedenle, içerik hazırlanması ciddi bir uğraş gerektiren bir konudur. İçeriği yeterli olmayan bir internet sitesinin varlığını sürdürmesi mümkün değildir. İçerik editörleri, tamamen kendi bilgi ve birikimlerine dayanarak hazırladıkları makalelerle sitenin üst seviyelere çıkmasında çok büyük bir rol oynamaktadır. Kopya olmayan, yüzde yüz özgün makalelerin bulunduğu bir web sitesi, sektörel de olsa arama motorlarında üst seviyelerde görünecek, bu da sitenin hazırlanma amacına uygun olacaktır.

Kopya İçerik Siteye Zarar Verir

Çeşitli sitelerde bulunan bilgilerin derlenerek yapılan bir makale çalışmasının boşa harcanan emek olacağı kesindir. Böyle bir durumu olan site ile ilgili yapılacak seo çalışması da boşuna yapılmış bir çalışma olacaktır. Seo uyumlu içerik hazırlayan içerik editörünün, Türkçeye tam anlamıyla hakim olması da gereklidir. İmla kurallarına dikkat edilerek yazılan bir makalenin, ziyaretçinin dikkatinden kaçmayacağı, bu sayede de hemen çıkma oranının düşük seviyelerde kalacağı muhakkaktır. Web sitesindeki ziyaretçilerin hemen çıkma oranının yüksek olması, o site ile ilgili başarısız bir seo çalışması yapıldığının bir göstergesidir. Düzgün ve anlaşılır bir ifadeyle hazırlanan içerikler, seo kurallarına göre de yazılmalıdır.

Anahtar Kelime Oranı Önemli

Seo uyumlu içerik hazırlandığında anahtar kelime sayısına da dikkat edilmelidir. Sık tekrarlanan kelimeler de site açısından zararlıdır. Dolayısıyla anahtar kelimelerin, yazının bütününde yüzde 5’lik bir oranı aşmamalıdır.