Google Trends Nasıl Kullanılır?

Google Trends Nasıl Kullanılır?

Google trends nasıl kullanılır? Sorusu, web sitenin her arama sonunda nasıl ilk sıralara yerleştirileceğini göstermektedir. Google trends uygulaması ile her aramanın ne zaman daha çok yapıldığını, arama içeriğindeki anahtar kelimelerin hangi tarihlerde yoğunluk gösterdiğini görmek mümkündür. Bu nedenle web siteleri yayınlarına Google trends verileri altında devam etmekte ve gereken güncellemeleri yapmaktadır.

Google Trends Basit Olarak Kullanılması

Google trends nasıl kullanılır? İle ilgili olarak uygulamayı kullanmak en basit düzeye indirgenmiştir. Uygulama içerisine herhangi bir konu, arama terimi girilmesi ile kullanım başlamaktadır. Arama sonucunda arama kelimelerinin hangi tarih aralıkları ile hangi yoğunlukta ve hangi bölgelerde yoğun olarak aratıldığına dair bir bilgi grafiği ortaya çıkmaktadır. Grafiğin alt bölümünde ise şehirlerin yapmış olduğu arama sayılarını görerek, istenen verilere ulaşılmaktadır.

Google trends nasıl kullanılır? Basit bir kullanım sonrasında ulaşılan verilerin ışığında web sitesi için uygun içerik ve düzenlemeler gerçekleştirilmektedir. Web sitesinin marka değeri artarak, belirlenen hedef kitlesine daha hızlı ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca kullanıcıların güvenini sağlayarak, manevi bir değer artışı elde edilmektedir.

Google Trends Uygun Web Sitesi

Google trends nasıl kullanılır? Konusunda pratik bir kullanıma sahip, ancak hassasiyet isteyen bir süreç ile web sitesine uygulanmaktadır. Web sitesinin her zaman arama motorlarında ön plana çıkması için Google trends listelerine tam uyum sağlaması gerekmektedir. Bu nedenle;

  • Site içeriğinde konu ve anahtar kelimeler ile SEO uyumlu makaleler yayınlanmalı,
  • Site içeriği sürekli olarak Google trends veri sonuçlarına göre güncellenmeli,
  • Google trends sürekli olarak kontrol edilerek herhangi bir değişim anında uygulanmalıdır.

Google trends uygulaması ile yıllara göre değişen arama potansiyeline tam uyum sağlanmış olmaktadır. Google trends nasıl kullanılır? Konusunda gerekli düzenleme ve güncellemeler için profesyonel bir desteğin alınması gerekmektedir. Uzman yazar ve tasarımcı kadromuz ile birlikte web sitenizin her zaman gereken ilgiyi görmesi, belirlenen hedef kitlesine ulaşılması ve beklentiler doğrultusunda büyümesi için hizmet vermekteyiz. Her arama sonucunda ilk sırada çıkacağınızı taahhüt ederek, site içi kullanımı en basit hale getirerek ziyaretçi ilgisini sağlamayı güvence altına almaktayız.