Teknoloji Sektörü İçin SEO Uyumlu Makale

 

Teknoloji Sektörü İçin SEO Uyumlu Makale

Teknoloji Sektörü İçin SEO Uyumlu Makale

SEO uyumlu makale yazmak uzmanlık isteyen bir iş koludur teknoloji sektörü için SEO uyumlu makale de bilinçli bir şekilde yazılmalıdır. Çünkü teknoloji sektöründe çok fazla sayıda web sitesi ile firma vardır ve hepsi de SEO uyumlu makale ile doludur. Bunların arasından sıyrılabilmek, arama yapıldığında Google’da üst sıralarda yer almak için özgün içerikle oluşturulmuş teknoloji sektörü için SEO uyumlu makale yazılması gereklidir. SEO uyumlu makale yazımının web siteleri için büyük yararları vardır. Web sitesinin içerik kalitesi artarken site arama motorlarının sevdiği stilde olacağı için Google üst sıralara çıkarmaktadır. Bu, özgün içeriğin daha hızlı indekslenmesi nedeniyledir. Bu sayede gelen ziyaretçilerin siteyi hemen terk etmemesi sağlanmaktadır. Ancak bunun olabilmesi için içeriğin bilgi verici olması gereklidir. Yeni sadece Google’da üst sıralarda yer almak için makale yazılmamalıdır. Zaten böyle makaleler bir süre sonra alt sayfalara itilmektedir.

Teknoloji sektörü için SEO uyumlu makale yazılırken SEO uyumlu başlığa da özen gösterilmelidir. Makalenin başlığı kesinlikle anahtar kelime içermelidir. Bu, SEO açısından önemli bir ayrıntıdır. Başlık seçerken Google’de arnama yapacak ziyaretçinin nasıl arama yapacağı hesaplanmalıdır. Seçilen başlık hazırlanan içeriğe uygun olmalıdır. Başlıktaki karakter sayısı 60 ila 70 olmalıdır. İçeriğin ilk 160 karakteri de önemlidir. Bu 160 karakterde anahtar kelimeye yer verilmelidir. İlk 160 karakteri meta açıklama olarak nitelendirilmektedir ve bu da SEO açısından önemlidir. Aslında SEO uyumlu içeriğe başlık bağlantı ve meta açıklaması denilmektedir. İçeriklerin de 250 kelimeden fazla olması gereklidir. İçerikte kelime sayısına göre anahtar kelime geçmelidir. Bu oran yüzde genel olarak yüzde 4’tür. Teknoloji sektörü için SEO uyumlu makale yazılırken görsellerin alt etiketlerinde de anahtar kelime kullanılmalıdır. Görseller özgün olmalıdır.

Makale uzun tutulacaksa paragraflar ara başlıklarla ayrılmalıdır. Bu, makalenin rahat okunmasını sağlayacaktır. Makalede mutlaka görsellere ya da videolara yer verilmelidir. Makale içeriği kesinlikle özgün olmalıdır. Özgün içerikler Google’nın en çok sevdiği türdür. Bu sayede teknoloji sektörü için SEO uyumlu makale, arama motorlarında üst sıralarda yer almaktadır. Sıralamada üstte olan makale de firmanın web sitesinin müşteriler tarafından kolay görülmesi söz konusu olmaktadır.