Seo Uyumlu Makalede Başlık Kullanımı

Seo Uyumlu Makalede Başlık Kullanımı

Seo Uyumlu Makalede Başlık Kullanımı

SEO uyumlu makalede en önemli hususların arasında içerik ve başlık gelmektedir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli husus, içerikler hazırlanırken önce ziyaretçinin göz önünde tutulmasıdır. İçerikler yalnızca Google gibi arama motorlarında yükselmek için hazırlandığında uzun vadede başarılı olması imkansızdır. Etkileyici yazılan bir yazı, birçok sosyal platformda paylaşılabilir. Bu da faydayı arttırır. İçerik hazırlanırken başlığın anahtar kelimeyle doğru orantılı olması gerekmektedir. Eğer başlık anahtar kelime ile farklı olursa arama motorlarında makalenin bulunması zorlaşabilir. Anahtar kelimenin ilgili sayfa içerisinde ne kadar geçtiği de önemlidir. Buna anahtar kelime yoğunluğu denir. Anahtar kelime yoğunluğu bir web sayfasında yüzde 3 ile 7 arası bir orandır. Yazının anlamına öncelik verilerek ziyaretçiyi sıkmayacak şekilde anahtar kelimeleri sayfa içerisinde kullanmaya özen gösterilmelidir.

Başlık İçinde Anahtar Kelimeler Geçmeli

Peki, seo uyumlu makalede başlık nasıl olmalıdır? Ana başlık içerisinde anahtar kelimelerin geçiyor olması önemli bir avantajdır. Ana başlığın ilgi çekici ve hedefe olması da önemlidir. Arama motorlarında web sayfası listelendiğinde etiketler içerisinde kullanılan ana başlıkla listelenmektedir. Başlığın teknik olarak içerikle uyumlu ve özgün olması da son derece önemli bir husustur. Web sitesinde bulunan her sayfa için ayrı başlıklar kullanılması önemlidir. İçeriğinin uzunluğuna göre alt başlıklara da önem verilmelidir. Ziyaretçi başlığa bakarak sayfaya girdiyse mutlaka başlıkla doğrudan ilgili bir makale ile karşılaşmalıdır. Yazılarını görsel öğelerle renklendirilmesi de önemlidir. Çünkü görsellik içermeyen bir yazının okunma oranının, görsel içeren bir yazıya göre daha düşük olduğu tespit edilmiştir. Anahtar kelime yoğunluğuna ilk paragrafta çok daha dikkat edilmelidir.

İmla Kurallarına Dikkat!

Seo uyumlu makale yazarken en önemli noktaların başında da imla kuralları gelmektedir. Düzgün bir Türkçe ile yazılmış, doğru ifadeler bulunan bir makalenin okunması her zaman daha fazla olacaktır. Bu da web sitesine artı bir değer katacaktır.