Seo Uyumlu Makale Yazmak

Seo Uyumlu Makale Yazmak

Seo Uyumlu Makale Yazmak

Google gibi arama motorlarından elde edilen hitlerin büyük bir çoğunluğu, alt sayfalardan gelmektedir. Bu durumda alt sayfaların içeriğinin kaliteli olması, arama motorlarında web sitesinin üst seviyelere çıkmasını sağlamaktadır. Bunu sağlamak için de seo uyumlu makale yazımına ağırlık verilmelidir. Makalenin seoya uyumlu olmasındaki en öncelikli kreiter, içeriğinin özgün olmasıdır. Özgün olmayan içerikler gerilerde yer alır ve asla asıllarını geçemez. Kullanılan başlığın ve resimlerin de özgün olması, seo için büyük oranda katkı sağlamaktadır. Resimlerin özgün olması demek, isminin özgün olmasıdır. Makale yazımında dikkat edilecek bir başka kriter bütünlük olmasıdır. Konu başlığı makale ile ilgili olmalıdır. Arama motorlarının siteleri soldan sağa ve yukarıdan aşağıya doğru taradığı bilinmektedir. Makale içerisinde kullanılan anahtar kelimeler mümkün olduğunda makalenin üstünde yer almalıdır. Konuşa giriş yapıldığında konu ile ilgili bilgi verilmelidir.

Seo uyumlu Makalede İmla Kurallarına Dikkat Edilmeli

Seo uyumlu makale yazılırken imla ve vurgulamalar da önemlidir. Makale içindeki harf ve imla hataları arama motorları tarafından kolaylıkla fark edilecektir. Makale yazılırken kesinlikle düzgün Türkçe kullanılmalı, imla hataları yapılmamalıdır. Makalelerin önemli kısımlarının koyu harflerle yazılması tercih edilebilir. Bu, ziyaretçinin yazıyı daha kolay okumasını sağlayacaktır. Anahtar kelime yoğunluğu da tüm yazı içinde yüzde 4 ila yüzde 6 arasında olmalıdır. Bu yüzde geçildiğinde makale arama motorları tarafından spam olarak değerlendirilecektir. Spam olarak değerlendirilen bir yazı da aramalarda en sonlara düşecektir. Ayrıca spam olarak algılanan yazıların bulunduğu site, filtreye girebilir. Bu da sitenin asla üst sıralara çıkmaması anlamına gelir.

Site İçi Linklemeye Dikkat!

Site içi linkleme de önemlidir. Seo uyumlu makale yazıldığında site içinde bulunan benzer bir konuya link verilebilir. Ancak bu link işleminin birden fazla yapılması, olumsuz karşılanabilmekte ve yazının önemini azaltmaktadır.