Seo Uyumlu Makale Yazma Kuralları Nelerdir?

Seo Uyumlu Makale Yazma Kuralları

Seo uyumlu makale, web sitelerinde paylaşılan özgün metinlerdir. Arama motorlarında üst sıralarda olmak için seo uyumlu makalelere ihtiyaç vardır. Seo uyumlu makaleler içerisinde yer alan anahtar kelimeler ve başlıklar Google aramalarında belirlenen hedeflerle karşılaşarak sitenize yönlenir. Daha fazla ziyaretçi kazanmak açısından size avantaj katan bu makalelerin oluşturulması oldukça zordur. seo uyumlu makale yazma kuralları nelerdir? Soru ile başlayarak bu alanda nelere dikkat etmelisiniz bunun üzerinde duralım. Özgün içerikleri rastgele kafamızdan oluşturmamız ya da internet sitelerinden kopyala yapıştır yaparak belirlememiz mümkün değildir. Şimdi sizin için paylaşacağımız maddeleri dikkat okuyun ve seo uyumlu makale oluşturmak zor mu? Buna siz karar veririn.

  • Seo uyumlu makalenin her şeyden önce kaliteli bir başlığı olmalıdır. Konu bütünlüğüne uygun olan bu başlık 16 punto büyüklüğünde yazılmalıdır.
  • Girişte makalenin genel bir özeti yapılır yani konuda anlatmak istediğiniz şeylerden kısaca bahsetmelisiniz. İlk paragrafta anahtar kelimenin kullanılması şarttır.
  • Seo uyumlu makalenin alt başlıkları olmak zorundadır. Alt başlıklar yazıyı daha da okunur bir hale getirir ve ziyaretçileri gereksiz yere sıkmaz. Alt başlıkları kalın bold ile yazmanız gerekmektedir. 
  • Makalelerde paragraf kullanımı oldukça önemlidir,  100 kelimeyi geçmeyen paragraflar daha çok ilgi çekmektedir.
  • Seo uyumlu makalelerde madde kullanımı da estetik açıdan yazıya değer katar. Madde sayısı ise en az 4 en fazla ise 10 olmalıdır.
  • Yazı stili olarak calibri kullanılmalı ve 11-12 punto büyüklüğünde yazılmalıdır.
  • Makalelerde gereksiz sözcük kullanımı, anlam düşmeleri olmamalıdır.

Seo Uyumlu Makaleyi Kimler Yazabilir?

Seo uyumlu makaleleri alanında uzman kişiler rahatlıkla yazabilir ancak bu alanda hiç tecrübesi olmayanlarda gerekli eğitimlerle makale yazabilir. Seo uyumlu makale yazma kuralları nelerdir? Konusunu okuduktan sonra yeni yazarların bu konuda tecrübe kazanması ve yazılarını bu doğrultuda oluşturmaları sonucunda seo uyumlu makale yazarı adayı olabilirler. 

Firmamız seo uyumlu makale konusunda profesyonel hizmetler sunmaktadır, zamanında ve istediğiniz yapıda yazıları size ulaştırmak bizim işimizdir. Seo uyumlu makale hizmetlerimiz için bizlere ulaşabilirsiniz.