Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılmalıdır?

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılmalıdır?

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılmalıdır?

Seo uyumlu makale yazımının belli başları kriterleri vardır. Ancak öncelikle makalenin seoya uygun olmasından önce web sitesine giren ziyaretçilere vereceği fayda en büyük etkendir. Yani siteye giren ziyaretçi başlıkta ve açıklamada neler belirtilmişse o konuda hakkında bilgiye ulaşmalıdır. Yani sadece Google ya da diğer arama motorları için site yapılmamalıdır. Seo, genellikle arama motorlarından web sitesine daha çok ziyaretçi çekmek için uygulanır. Makale yazarken dikkat edilecek bazı hususlar vardır. Öncelikle kelime tekrarlarından kaçırmak gerekmektedir. İster sektörel ister farklı bir konu olsun mutlaka okuyucunun bilgilendirilmesi esas olmalıdır. Ayrıca yazının içeriği güncel olmalıdır. Makalede anahtar kelimelere de dikkat edilmelidir. Ayrıca konu başlığında da bu anahtar kelimeye yer verilmelidir. Anahtar kelime, makalenin içinde yüzde 6 ile yüzde 6 oranında geçirilmelidir. Fazla kullanıldığında arama motorları tarafından spam olarak nitelendirilecek ve web sitesi filtreye alınacaktır.

İmla Kurallarına Dikkat Edilmelidir

Seo uyumlu makale yazılırken imla kurallarına dikkat edilmeli. Yazı, konu hakkında yararlı bilgiler içermeli ve akıcı bir dil kullanılmalı. Yazının rahat okunabilmesi için ara başlıklarla süslenmesi tavsiye edilmektedir. Yazınıza görsel eklenirse mutlaka anahtar kelimeyle ilgili olmalıdır. Ayrıca alt tagına da anahtar kelimeyle ilgili açıklama girilmelidir. Tüm yazılara görsel eklemek gibi bir kural yoktur. Yazı içinde tekrarlardan kaçınılması, makalenin kolay okunmasını da sağlamaktadır. Özellikle cümle tekrarlarının okunma oranını düşürdüğü bilinmelidir. Cümle tekrarları yapıldığında web sitesinin spam olarak algılanması ihtimali vardır. Sonuçta makale, özellikle ziyaretçinin bilgilendirilmesi için yazılırken, özgü olması ile de internet sitesinin arama motorlarında üst seviyelerde olmasını sağlamaktadır.

Makalenin Konusu Sitenin İçeriğiyle İlgili Olmalıdır

Seo uyumlu makale yazılırken önemli olan sitenin içeriği ile ilgili bir yazı olmasıdır. Site ile ilgisiz bir yazı, belki arama motorlarında web sitesinin üst seviyelere çıkmasını sağlar ancak gelen ziyaretçilerin hemen çıkma oranlarını artırır. Bu da Alexa sıralamasında sitenin alt seviyelere düşmesine neden olur.