SEO Uyumlu Makale Kaç Kelime Olmalıdır ?

SEO Uyumlu Makale Kaç Kelime Olmalıdır ?

SEO Uyumlu Makale Kaç Kelime Olmalıdır ?

Seo uyumlu makale yazdıracakların aklındaki en önemli sorulardan bir tanesi de bu makalelerin kaç kelimelik olacağı ile ilgilidir. Gün geçtikçe arama motorları bilindiği üzere algoritmalarını değiştirmektedir. Ama bir konu vardır ki bu asla arama motorlarının vazgeçemeyeceği aynı zamanda arama motorlarının bel kemiği sayılan özgün içeriktir. Çünkü arama motorlarının en başta gelen besin kaynaklarından birisi ve onların ayakta durmasını sağlayan şey budur. Bu yüzden her devirde web sitenizi özgün ve yararlı içerikler ile dinamik tutmanızda fayda vardır. Tabii ki web siteleri için seo yaptırmak isteyenler bu gerçeği çok iyi bildiklerinden dolayı , içerik yönetimine çok önem göstermekte ve sitelerini devamlı bu seo uyumlu makaleler ile aktif tutarak arama motorlarında üst sıralara geçmeye çalışmaktadırlar.  Bu durumda tabii ki arama motorlarında ilk sayfada altı üstü 10 site çıkabiliyorsa ve her biri seo uyumlu makale yazıyorsa hangisi üst sıralarda çıkacak bu nasıl tespit ediliyor düşünmek gerek.

 

Son yıllara kadar 300 kelimelik seo uyumlu makale, ortalama olarak arama motorlarının dikkatini çekerken şimdi 400 kelimelik seo uyumlu makale , 500 kelimelik seo uyumlu makale bile bazı rekabeti yoğun siteler için yeterli gelmemektedir. Bu yüzden çok daha fazla kelime adetinde makale yazımı gerçekleşmektedir. Bu tamamen rekabet ile doğru orantılıdır diyebiliriz. Tabii ki seo uyumlu makale, seo için çok önemli bir kıstas olsa da bunun yanı sıra web sitesinin kodlaması, tasarımı ve seo’ya uyumlu olması gibi bir çok etken daha vardır. Bunlarda ihmal edilmemelidir. Yoksa isterseniz 1000 kelimelik seo uyumlu makale yazdırın bir faydası olmayacaktır. Bizim tavsiyemiz sizlere rekabet durumunuza göre kelime sayısına siz kara verin. Aynı zamanda müşterilerinizin sizi nasıl internette aradığını da iyi tespit ederek hedef anahtar kelimeleri doğru çıkartmanız gerekmektedir. Eğer bu konuda yardım almak isterseniz Google Ads üzerindeki anahtar kelime planlayıcısı size bir nebzede olsa yardımcı olacaktır. Burada satmış olduğunuz ürün veya vermiş olduğunuz hizmetin adını yazarak kullanıcıların bu ürünü veya hizmeti nasıl aradığını bulabilirsiniz. Eğer seo uyumlu makale kaç kelimelik olmalıdır konusunda siz bir tespit yapamazsanız veya hedef anahtar kelimeleri çıkartmakta zorlanıyorsanız bizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Web Sitenizde Kopyalanmış İçerik Kullanmayın

Türk milleti olarak zeki olduğumuzdan şüphe yoktur ama bazıları kendilerini zeki zannederek şark kurnazlığı yapmaktadırlar. Bu durumda dünyanın tüm yapay zeka robot teknolojilerini satın almış, içinde bununla ilgili yüzlerce mühendis çalıştıran Google kandırabileceklerini sanma gafletinde bulunmaktadırlar. Evet bu konuda çok başarılı girişimlerde bulunsalar da, bu girişimler kısa bir sürede Google tarafından tespit edilmekte ve duruma göre siteleriniz cezalandırılmaktadır. Bundan sonra isterseniz sitenizin yapımına, marka bilinirliğine, seo’ya binlerce lira harcamış olun nafile. Bütün yapılanları çöpe atabilirsiniz. Sil baştan her şeye yeniden başlamak zorundasınız. Böyle bir duruma düşmemek için internette içerik hırsızlığı yapmaya kalkışmayın deriz. Bir haber siteniz var ise kaynak yazmak kaydı ile belki içeriklerini alabilirsiniz ama kendi web sitenizde yaptığınız hizmetleri anlatırken başka bir rakibinizin yazılarını alıp kopyala yapıştır yaparsanız bir süre sonra bunu arama motorları tespit edecek ve sizi kara listeye alacaktır. Bu sebeple eğer özgün seo uyumlu makale kullanmayacaksanız hiç kullanmayın daha iyi . Seo uyumlu makale nasıl yazılması gerektiği ile ilgili sitemizde bir çok faydalı yazı bulabilirsiniz bunları okuyarak kendi yaptığınız iş ile ilgili çok güzel içerikler hazırlayıp sitenize ekleyebilirsiniz. Eğer bu konuda bir tecrübeniz yok ise profesyonel yazar kadromuzdan bununla ilgili hizmet alabilirsiniz.