Sağlık Sektörü İçin SEO Uyumlu Makale

Sağlık Sektörü İçin SEO Uyumlu Makale

Sağlık Sektörü İçin SEO Uyumlu Makale

Sağlık sektöründeki hastanelerin ve tıp merkezlerinin hazırladığı web sitelerinin Googla’da üst sıralarda yer almasını sağlayacak en önemli çalışmalardan birisi sağlık sektörü için SEO uyumlu makale yazılmasıdır. Bu sayede verilen hizmetlerin internette duyurulması çok daha kolay olmaktadır. Başarılı bir SEO çalışmasının yapılabilmesi için bazı kriterler vardır ve bu kriterler göz önünde tutulmadığında beklenen sonucun elde edilmesi söz konusu değildir. SEO çalışması için öncelikle anahtar kelimelerin belirlenmesi ve bu kelimeler üzerinden sağlık sektörü için SEO uyumlu makale yazımına başlanması önemlidir. Makalenin sağlık sektöründeki firmanın sunduğu hizmetlerle uyumlu olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir. Google’ın web sitesin title, description ve meta keywordslerin sıralaması ile tararken anahtar kelimelerin bu üç alanda kullanılmaması, kullanıcıların oranının da düşmesine neden olmaktadır.

Title, bir anlamda tabeladır. Sağlık sektöründeki firma ile ilgili tabelada bilgi yer almıyorsa ziyaretçinin firmanın ne tür bir hizmet verdiğini bilmesi mümkün değildir. Yani sağlık sektörü ile ilgili bir hizmet sunan firmanın tabelasında mutlaka buna uygun bir kelimenin geçmesi gereklidir. Title, description ve keywordler oluşturulurken öncelikle 3 anahtar kelimenin belirlenmesi gereklidir. Title üzerinde üçten fazla kelimenin yer alması, makalenin ve dolayısı ile web sitesinin spam bir site durumuna girmesi söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle sağlık sektörü için SEO uyumlu makale yazılırken anahtar kelimelerin sayısına dikkat edilmelidir. Sitenin yaşı da SEO çalışmalarında önemli bir ayrıntıdır. 1 aylık sitede haftada iki ila üç, 3 ila 6 aylık sitede haftalık 4 ila 5, 6 ay ve üzeri sitelerde haftalık 10 ila 15 sağlık sektörü için SEO uyumlu makale yazımı, siteyi spam riskinden korumaktadır.

SEO çalışması yapılırken sitenin tanıtım yazısı amacı ile açılmış olmamasına, özgün içeriğe sahip olmasına özen gösterilmelidir. SEO çalışması yapılırken uzman desteği alınmalıdır. Makale yazımı için de bu işte profesyonelleşmiş makale yazarları ile iletişim kurulmalıdır. Uzman makale yazarları, Google’ın ne istediği bilmektedir ve makaleyi buna göre hazırlamaktadır. Ayrıca içeriğin özgün, bilgi verici, merak uyandırıcı şekilde yazılması da gereklidir. Sağlık sektörü için SEO uyumlu makale yazımında bu kriterlere dikkat edildiğinde hizmet veren firmanın arama motorlarında üst sıralarda yer alması mümkündür.