Pop-Up Reklamlarının Seo Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Pop-up

Pop-up

Pop-up reklamlarının seo üzerindeki etkileri nelerdir? Sorusu ile karşımıza geldiğinizde sizlere web siteleriniz üzerinde oluşabilecek olan olumsuzlukları aktarmamız halinde konuyu daha net olarak anlamanızı sağlayacağımızı düşünmekteyiz. Firmamız bu konu üzerinde yaptığı detaylı araştırmalar sonucunda el ettiği verileri siz değerli okuyucuları ile buluşturma gayesindedir. Pop-up reklamları sıklıkla karşımıza çıkan hem Google hem de ziyaretçiler tarafından hoş karşılanmayan reklamlardır. Bunun için Google tarafından yeni geliştirilen bir takım yöntemlerle reklamların engellenmesi planlanmaktadır. Bu reklamları yayınlamakta ısrar eden web siteleri Google tarafından “kötü site” izlenimini kazanmakta ve Google bu sitelere ağır faturalar çıkarmaktadır. Bu durumu göze alamayan site sahipleri ve danışmanlar reklamların yayınlanmasından vazgeçmiş olduğunda her şey yoluna girmektedir.

Pop-up reklamlarının seo üzerindeki etkileri nelerdir? Olumsuz yanları hakkında fikir sahibi misiniz? Eğer bu konudaki olumsuzlukların gözle görülebilir türden olduklarına hem fikirseniz bu tarz reklamları sitenizden uzak tutmalısınız. Google bu rahatsız edici durumu ziyaretçi açısından da olumsuz bulduğu için site sahiplerine ceza vermekten çekinmemektedir. Sonuç itibari ile gerçek bir seo uyumundan bahsetmenin tek yolu okuyucu memnuniyetini sağlamaktan geçmektedir. Müthiş bir bilgilendirme yazısı okurken, ya da bir e ticaret sitesinde ilginizi çeken ürünleri incelerken pat diye karşınıza çıkan pop-up reklamlarının ne kadar can sıkıcı olduklarını bilirsiniz. Hem okuduğunuz konu, hem alışverişinizi yarıda bırakmak bu reklamları kapatmakla zaman geçirmek zorunda kalırsınız. Bu durum da o siteden uzaklaşma eğilimi içerisine girmenize yol açar.

Pop-up reklamlarının seo üzerindeki etkileri nelerdir? Sorusunun net cevabı olumsuzluklardır olmalıdır. Yukarıda bahsi geçen olumsuzlukların yanı sıra okuyucuyu veya ziyaretçiyi ziyaret ettiği web sitelerinden uzaklaştırmaktadır. Örneğin tez yazan bir öğrenciyi ele alalım. Öğrenci tez konusu üzerine derin bir araştırma yaparken, araştırma yaptığı site üzerinde konuya tam hâkim oldum bu veriler benim için müthiş dediği anda sitede açılan tam sayfa bir pop-up reklamı tüm hevesini kaçıracaktır. Dolayısı ile içeriğin müthişliği ile değil o esnada karşısına çıkan reklam sayfasının varlığı ile siteyi değerlendirip o siteyi bir daha ziyaret etmek istemeyecektir. Bu sebeple bu tarz reklamları web sitelerinizde bulundurmamanız yararınıza olacaktır.