Özgün İçerik Hazırlama

Özgün İçerik Hazırlama

Özgün İçerik Hazırlama

Özgün içerik hazırlama işlemi profesyonelce yapılmalıdır. Bir web sitesinin Google gibi arama motorlarında ilk sayfada yer almasının tesadüf olmadığı, uzman bir çalışma sonucu bunun gerçekleştiği bilinmektedir. Bu çalışmaların arasında da özgü içerik gelmektedir. Üsteli Google’ın yaptığı güncellemelerle özgü içeriğin önemi de çok fazla artmıştır. Bu nedenle web sitesi özgün içerikle oluşturulmadıysa, backlink alınması durumunda bile başarılı sonuçların elde edilmesi imkansız olmaktadır. Ayrıca özgün içeriklerin uzunluğu da önemlidir. Çok kısa olan içeriklerin önemsiz sayılabileceği unutulmamalıdır.

Özgün İçerik Hazırlama Aşaması Titizlik İster

Web sitesinin arama motorlarında üst seviyeye çıkmasını sağlamak için de kusursuz bir Seo çalışması gereklidir. Seo çalışmalarında özgün içerik hazırlama çalışması kadar özgün resim oluşturmak da gereklidir. Web sitesine eklenecek özgün içerikle ilgili bir resim kullanılmalıdır. Resmi içeriğe eklemeden resmin adının içerik başlığı ile aşnı olması sağlanmalıdır. Resmin adının içerik başlığı ile aynı olmasının yanı sıra indirilen resmin alt tagından farklı olması da gereklidir. Google botlarının resimlerin içini okuyamadığı, sadece resmin alt tagına baktıkları bilinmektedir. Alt tagdaki yazının diğer resimden farklı olması, resmin özgün olarak nitelendirilmesini sağlamaktadır. Özgün içerik de önemlidir ve özgün içerik demek, yazının bir başka yerden kopya edilmeden yazılması demektir. İçerik benzersiz ve anlaşılabilir olmalıdır. Yazıların güncel, imla kurallarına uygun ve akıcı bir dille yazılması önemlidir. Özgün içeriğin ilk eklendiği web sitesinin Google tarafından referans olarak alındığı da bilinmelidir. İçerikle ilgili sıkıntı yaşanıyorsa, aynı içeriklere sahip olan bir başka web sitesinden de yararlanılabilmektedir. Ancak bu, konu ile ilgili bilgi alma amaçlı olmalıdır. Sonra da bu bilgiler ışığında yepyeni bir içerik geliştirilmelidir. Bu sırada cümle yapılarının birbirinin aynı olmaması gereklidir.

Dilbilgisi Kurallarına Dikkat Edilmeli

Özgün içerik oluşturma aşamasında titiz davranılmalı, dilbilgisi ve imla kurallarına dikkat edilmeli, içerikte tekrardan kaçınılmalıdır. Ayrıca makalenin sıkıcı olmaması sağlanmalıdır. Bu nedenle makalenin ilgi çekmesi sağlanmalıdır. İlgi çekici bir makale de merak edilen her tür konunun sade ancak detaylı olarak yazılması ile oluşturulmaktadır. Ayrıca makalenin gereksiz uzunlukta olmamasına dikkat edilmelidir. Yazı paragraflara ayrılmalıdır. Paragraflara ayrılan yazıların çok daha kolay okunacağı bilinmelidir.