Özgün İçerik

Özgün İçerik

Özgün İçerik

Öncelikle özgün içerik nedir ve özgün içerik ne işe yarar bunlardan bahsedelim isterseniz. Özgün içerik isminden de anlaşılacağı üzere, internet üzerinde daha önce hiç yayınlanmamış, içerik olarak tamamen doğal, konu ile ilgili ve akıcı olan yazılara denmektedir. Özgün içerik yazarının bu anlamda araştırmacı , edebiyatı düzgün ve yazarlık tecrübesinin olması önemlidir. Tabii ki özgün içerik yazarı , bu içeriği hazırlamadan dikkatli bir ön çalışma yapmalı , konu ile ilgili detaylı bilgi almalı ve bu bilgiyi özellikle birkaç yerden teyit etmelidir. Aksi taktirde çıkan sonuç özgün olsa dahi konu ile ilgili olmadığı için kullanılamayacaktır. Özgün içerik aynı zamanda akıcı bir dille yazılması gerekmektedir, aksi taktirde okuyucular her ne kadar makale teknik açıdan dolu olsa da okuma dilinden bir şey anlayamayacağı için bu makaleden istediğiniz faydayı sağlayamayacaksınız. Özgün içerik veya internet ortamında ki diğer adı ile seo uyumlu makale hazırlamak kadar bu içeriklerin web sitesi içinde düzgün bir şekilde konumlandırılması, gerekli şekilde anahtar kelimelerin işaretlenmesi gerekmektedir. Bir çok kişi özgün içerik yazdırdıklarını ama bundan fayda sağlayamadıklarını belirtmektedir. Bunun sebebi yazının kötü olması değil , yazının düzgün şekilde web sitesinde kullanılmamasından kaynaklanmaktadır.

Özgün İçerik Hazırlama

Özgün içerik hazırlama kesinlikle iyi bir fizibilite çalışması gerektirmektedir. İnternet bilindiği üzere faydası olduğu kadar zararlıda bir ortamdır. Bir çok konuda bilip bilmeden, aslı olmayan bir çok bilgi yer almaktadır. Bunun için özgün içerik hazırlama esnasında konu ile ilgili uzmanların tespiti, bu uzmanların yazıları arasındaki farklılıklar veya benzerlikler iyi tespit edilmelidir. Bir özgün içerik yazarı aynı zamanda bir kütüphane gibidir. Neredeyse tüm konularda özgün içerik hazırlandığı için ve bu konular ile ilgili detaylı bilgi araştırması gerektiğinden dolayı ister istemez yazarlar bilgi ile dolmaktadır. Yalnız SEO uyumlu makale hazırlanırken birbirine çok yakın makale başlıklarında yazılar hazırlandığında makale yazarı ister istemez belli bir süre sonra birbirine çok benzer yazılar oluşturacaktır. Buda arama motorları bazında benzer içerik olarak görüneceğinden dolayı makalenin gücü zayıflayacaktır. Bu sebeple özgün içerik hazırlayan yazarları sıkıştırarak yazı yazdırmaya çalışmayın sonuçta belki elinizde çok fazla adette makale olabilir ama faydası olmaz. Bu yüzden yazarınızın sizi yönlendirmesine izin verin.

Özgün İçeriğin Önemi

Özgün İçeriğin Önemi

Özgün İçeriğin Önemi

Birazda özgün içeriğin önemi ve neden sürekli olarak bundan bahsettiğimizi anlatalım. Bilindiği üzere internet üzerinde son yıllarda tüm sektörlerde kıyasıya bir rekabet görülmektedir. Bununda sebebi teknoloji ve yazılımlar geliştikçe insanların bunları daha rahat kullanabildiklerinden dolayı yaygınlaşmasıdır. Bugün neredeyse her evde veya her cepte interneti olan bir cihaz bulunmaktadır. Haliyle insanlar arama motorları üzerinde aradıkları herşeye rahatlıkla ulaşabilmektedirler. Ayrıca bu işlemi çok kısa bir süre içinde gerçekleştirerek hedeflerine ulaşmaktadırlar. Bundan dolayı arama motorları bir şekilde sıralama yapmak zorunda olduklarından , siteleri belli kriterlerde incelemektedirler. Arama motorları öncelikle isminden de anlaşılacağı gibi hedefleri kullanıcılarına aradıkları konuda doğru ve faydalı bilgiler sunabilmektedir. Bu sebeple arama motorlarının sıralamasında ilk etken içerikleri özgün ve faydalı içeriklere sahip web sitelerini sıralamalarda ilk sıralara getirmek ki bu şekilde kullanıcı sayılarını arttırsınlar. Bundan dolayı web sitelerinin bahsi geçtiği gibi özgün içeriklere sahip olup olmadıklarını örümcekler dediğimiz özel bir yazılım ile düzenli aralıklarla kontrol ederler. Eğer web sitesi sürekli bir şekilde özgün içerik ekleyerek kendisini dinamik tutuyorsa haliyle bu siteyi diğer rakip sitelere göre daha ön plana çıkarmaktadır. Bu yüzden arama motorlarında üst sıralara çıkmak için özgün içeriğin önemi çok büyüktür. Hatta SEO çalışması yapanlar özgün içerik kullanmaz ise asla verimli ve doğru bir SEO çalışması yapmış olamazlar.

Özgün İçerik Yazanlar

Özgün içerik yazanlar olarak görevimiz profesyonel özgün içerik yazarı kadromuz ile sizlere ihtiyaç duyduğunuz her alanda verim alabileceğiniz sitenizi arama motorlarında üst sıralara çıkartacak makaleler hazırlamaktır. Alanında profesyonel ve rekabetin ne olduğunu bilen tüm müşterilerimiz zaten bu konuda bizlerle çalışmaktadır. Çünkü özgün içerik ekleme web sitenizde bir defa yapacağınız bir iş değildir. Siteniz açık olduğu sürece bu çalışmayı yapmalısınız ki siteniz sürekli arama motorlarının gözünde olsun. Eğer çalışmanıza ara verirseniz şayet rakibiniz içerik girmeye devam ettiğinden dolayı belli bir süre sonra o firma aramalarda sizin üst sıralarınıza çıkacaktır. Özgün içerik seo için bu kadar önemli iken bunu gözardı etmek gibi bir lüksünüz olmadığını söylemek isteriz. Firmamız aynı zamanda müşterilerine organik seo konusunda yardımcı olduğundan dolayı bunun ne kadar önemli olduğunu çok iyi bilmektedir.

Özgün Makale

Özgün makale özellikle web sitelerini üst sıralara taşımak isteyenler için en önemli araçlardan bir tanesidir. Arama motorları siteleri üst sıralara taşırken bazı kriterlere göre hareket eder. Bu kriterlerden en önemlisi ise özgün makaledir. Çünkü arama motorlarının çıkma noktası ve en önemli görevi kullanıcıların aradıkları konu ile ilgili en doğru ve kaliteli bilgiyi en hızlı şekilde ulaştırabilmektir. Bundan dolayı web sitesi olan ve hedef kitleye ulaşan her kişi özgün makale yazmak veya yazdırmak durumundadır. Bu şekilde site içinde hedef müşteri için kritik anahtar kelimelerde ön sıralara çıkabilir ve daha çok kazanç sağlayabilirsiniz. Yalnız bu makalenin belli başlı özellikleri bulunmaktadır. Sırf makale olsun diye yazacağınız bir yazı sitenize yarardan çok zarar verecektir. Çünkü ya bu yazı şikayet edilecek yada çok hızlı ziyaretçi kaybı yaşatacağı için sitenizi alt sıralara doğru çekecektir. Özgün makalenin gerçek anlamda ziyaretçilere fayda sağlaması çok önemlidir. Bunun için iyi bir araştırma yapılması akıcı bir dil kullanılması, anahtarların yeterince yer alması gibi bir çok unsur bulunmaktadır. Bunun yanı sıra özgün makalenizden fayda alabilmeniz için web sitenizinde sahip olması gereken bazı özellikler bulunmaktadır. Web siteniz seo alt yapısına uygun olarak inşaa edilmiş olması gerekir. Aynı zamanda kodlama açısından belli başlı tagları içermesi gerekir. Yani özgün makaleniz çok iyi olsa dahi web siteniz geç açılıyor veya gerekli işaretlemeler yapılamıyorsa bu makalelerin sitenize faydası oldukça düşecektir. Bizler sadece sizlere özgün makale oluşturmuyor aynı zamanda sizleri bu anlamda yönlendirerek yazmış olduğumuz makalelerden en yüksek verimi sağlamanızı hedefliyoruz.

Özgün Makale Nedir ?

SEO işi ile uğraşmaya başlayan kişilerin ilk önlerine çıkan kavramlardan bir tanesi özgün makaledir. Haliyle ister istemez akıllarında özgün makale nedir sorusu gelmektedir. Özgün makale , alanında uzman kişiler tarafından bir konuyu aydınlatmak için yazılan okuması ve anlaması kolay , sıkıcılıktan uzak bir uzunluğa sahip ve her şeyden önemlisi fayda sağlayacak yazılara denmektedir. Özgün makale web sitenizi aktif ve dinamik tutmak için ihtiyacınız olan bir araçtır. Bu şekilde web siteniz sürekli olarak arama motorları tarafından ziyaret edilecek ve arama kelimelerinde hedeflediğiniz kelimelerde sıralamalarda üst sıralarda olacaksınız. İster ürün satın isterse hizmet eğer internet ortamında değilseniz veya daha önemlisi aram motorlarında ön sıralarda yer almıyorsanız işinizde ne kadar iyi olduğunuzun hiçbir önemi yoktur. Bizler müşterilerimize web tasarım hizmeti verirken bununda altını özellikle çizmekteyiz. Organik seo yani arama motorlarında doğal yöntemlerle bulunmak istiyorsanız şayet bizleri arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Birçoğu hizmet sektöründe ciddi rekabet içinde yer alan müşterilerimiz ile uzun soluklu ve başarılı projelerimizi gördüğünüzde ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Bir web sitesi gerçek anlamda müşteri dostu tasarımı, özgün içerikleri, dinamik alt yapısı ve seoya uyumlu olması ile tam bir web sitesi  olabilir aksi taktirde kendinizi kandırmaktan öteye gidemezsiniz. Sadece özgün makale ile ilgili değil aklınıza gelen tüm sorular ile ilgili bizlere ulaşabilirsiniz. SEO hizmetimizden yararlanarak rakiplerinize ciddi farklar atmak için bizi arayınız.