Hizmet Sektörü İçin SEO Uyumlu Makale

Hizmet Sektörü İçin SEO Uyumlu Makale

Hizmet Sektörü İçin SEO Uyumlu Makale

SEO uyumlu makalenin uzmanlar tarafından oluşturulması, hizmet sektörü için SEO uyumlu makale hizmetinin kusursuz bir şekilde yazılmasını sağlamaktadır. Google, yapay zekalı site tarama algoritması ile önce sitenin teknik yapısını incelemekte, sonrasında da yazının içeriğini, uyumunu ve ziyaretçinin dolaşımını taramaktadır. Bunun sonucunda da rakip web siteleri ile karşılaştırarak sonuç çıkarmaktadır. Bu sonuçlar sonucunda da web sitesinin ve makalenin sıralaması belirlenmektedir. Tarama yapılırken arama motorlarının istediği belirli kriterleri vardır ve bu kriterler standarttır. Hizmet sektörü için SEO uyumlu makale incelemesinde de bu kriterler göz önünde bulundurulmaktadır. İlk kriter makale içeriğinin özgün olması, yani bir başka makaleye benzememesidir. Özgün içerik olmazla olmaz bir kriter olarak nitelendirilmektedir.

Hizmet sektörü için SEO uyumlu makale yazılırken makale uzunluğunun en az 300 kelimeden oluşması gibi yaygın bir inanış vardır. Elbette kısa yazılmış makalenin ziyaretçiler tarafından kolay ve hızlı bir şekilde okunduğu gerçektir. Ancak içeriği 300 kelime ile sınırlandırılması her zaman mümkün olmayabilmektedir. Daha uzun yazılmış bir makalenin Google tarafından değerlendirmeye alınmayacağını düşünmek yanlıştır. Ancak önemli olan içeriğin uzunluğu değil, doğru ve detaylı bilgi vermedir. Ziyaretçi, aradığı bilgiyi sade bir anlatımla bulmalıdır. Sade bir dil anlatırken de anlatım bozulmamalıdır. Bir konuyu tekrar eden cümlelerle uzatmak, SEO uyumlu makalenin oluşmasını önleyebilmektedir. Ayrıca konunun uzatılması, yazının özensiz olarak yazıldığı gerçeğini ortaya çıkarmaktadır ve bu durum, okuyucu tarafından kötü değerlendirilmektedir. Yani marifet yazıyı uzun tutmak değil, marifet ziyaretçinin aradığı bilgiye ulaşmasını sağlamaktadır. Hizmet sektörü için SEO uyumlu makale yazımında bu hususlara dikkat edilmelidir.

Anahtar kelimeyi yani hedef kelimeyi makale içinde sürekli olarak tekrarlamak da olumsuz sonuçlara neden olmaktadır. Kısa vadede makale arama motorlarında ilk sıralarda yer alsa da sonraki süreçte arka plana atılması söz konusu olmaktadır. SEO uyumlu makale içerik belli bir bölge üzerinden oluşturulmamalıdır. Genellikle bölgesel makalelerde sıklıkla yapılan yanlışlardan birisi, bölge adını aynı tutarak farklı yerler için benzer içerikler oluşturulmasıdır. Bu da makalenin kopya olarak değerlendirilmesi neden olmaktadır. Bu nedenle hizmet sektörü için SEO uyumlu makale oluşturulurken eğer bölge bölge içerik hazırlanacaksa, farklı cümleler ve kelimeler kullanılmasında yarar vardır.