Google Search Console Nedir?

Google Search Console Nedir?

Google Search Console nedir? Konusu web sitelerin izlenimlerinin nasıl olduğunun, ziyaretçi sayıları ile ilgili değişimlerinin nasıl olacağının açıklaması olmaktadır. Google Search Console, arama sonuçları içerisinde web sitelerinin yerlerinin nasıl olduğunu gösteren, yönetmeye, analiz etmeye ve ayrıca oluşabilecek sorunları hızlı bir şekilde gidermeye yardımcı olan, ücret içermeyen bir hizmettir. Sitelerin nasıl daha büyük performansı yakalayacağı konusunda katkıda bulunmaktadır.

Google Search Console Sitenin Eklenmesi

Google Search Console nedir? İle ilgili olarak sağlanmış olan hizmetlerden faydalanmak için web sitesinin doğru bir şekilde eklenmesi gerekmektedir. Bunun için ilk olarak Google Search Console sitesine girilmekte olup ardından yapılacak işlemler şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Özellik Ekle; Google Search Console içerisinde girildikten sonra web sitenin özelliklerini içeriğe eklenmesidir. Site içerisindeki ekle butonları kullanılarak yapılmaktadır.
  • Doğrulama ve onay verme; ekleme işlemlerinin ardında bilgilerin ve sitenin doğruluğu için doğrulama işleminin yapılmasıdır.
  • Etki alanı seçimi; Domain adresinin talep edilerek nasıl görünmesini gerektiği belirtilmektedir. Böylece farklı bir siteden link aracılığı ile yönlendirmelerde görünüm sorunu ortadan kalkmaktadır.

Google Search Console nedir? Kapsamında doğru şekilde ekleme işlemi ile web sitesi istenen görünüm şekli ile arama sonuçlarında en üst sıralarda yer almaktadır.

Google Search Console Kimler Yapar?

Google Search Console nedir? Konusundan sonra bu işlemin doğru yapılması en önemlisidir. Eğer yapım esnasında ekle butonları tam olarak kullanılmaz ya da hatalı olarak işlenirse web sitesi hakkında yeterli bilgi verilemez ve analiz sürecinde sıkıntılar ortaya çıkar. Domain adresinin doğru şekilde seçilmemesi sonucunda verilen link ile site görünümü arasında uyuşmazlıklar meydana gelecek ve böyle ulaşım sorunu ortaya çıkacaktır.

Google Search Console nedir? Konusunda alanında uzmanlaşmış profesyoneller tarafından yapıldığından fayda sağlamakta ve beklentileri tam olarak karşılamaktadır. Ayrıca işlemleri SEO uyumlu makaleler ile destekleyerek, arama sonuçlarının güncellenmesinde ilk sırada yer alma sağlanmalıdır. Profesyonel ekiplerimiz ile birlikte sorulara en çok cevap veren, güvenli ve ziyaretçi sayısı artan bir site olmanız için hizmet vermekteyiz. Bulunduğunuz alanda bir adım daha ileri gitmek için bize ulaşın.