Google İçin Seo

Google İçin Seo

Google İçin Seo

Seo, İngilizce Search Engine Optimization kelimelerin baş harflerinden oluşmaktadır ve Türkçe karşılığı “Arama Motoru Optimizasyonu”dur. Seo çalışmaları, arama motorlarından en yüksek sayıdaki nitelikli ziyaretçiyi çekmek için yapılmaktadır. Nitelikli ziyaretçi için yapılan bu çalışmaların Seo uzmanı tarafından yapılması gereklidir. Google için Seo çalışmaları da internetteki aramaların büyük bir bölümünün yapıldığı Google arama motoru için yapılan çalışmadır. Bu çalışmalar Google’a yönelik olarak yapılmaktadır. Google Seo çalışmasında Google dostu siteler oluşturulmaktadır. Çalışmalar çerçevesinde Google’ın ileride neler yapabileceğinin de tahmin edilmesi gereklidir. Bu nedenle Seo uzmanlarının gerçek anlamda deneyimli olması birinci kuraldır. Seo çalışmaları ancak böyle sonuca ulaşabilmektedir. Bu çalışmalar kapmasında Google yönergelerine uymak şarttır. Spam içerikler ya da black hat taktikleri web sitesine zarar vermektedir. Google bir süre öncesine kadar gizli yazıları göz ardı etmiştir. Ancak yeni algoritmaya göre bu tür yazılara dikkat edilmektedir. Ayrıca Google, spam içeriği de rahatlıkla ayırt etmektedir.

Google için Seo Çalışmaları Profesyonelce Yapılmalı

Günümüzde web siteler arasında kıyasıya bir rekabet yaşanmaktadır. Bu rekabette Google’da üst sıralara çıkma savaşı yaşanmaktadır. İnternetten herhangi bir ürün, hizmet ya da konunun büyük bir çoğunluğu Google üzerinden yapılmaktadır ve bu nedenle Seo çalışmalarının en önemli hedefi Google’da ilk sayfada yer almaktır. Bu sayede web sitesinin daha fazla kişiye ulaşması mümkündür. Web sitesi için gerçekleştirilecek Seo çalışmaları ile geliştirilen stratejilerle web sitesi arama motorlarında üst sıralara çıkmakta, böylece ürün, hizmet ya da konular çok daha kolay ulaşılabilir konumda bulunmaktadır. Google için Seo çalışmaları profesyonelce yapılması durumunda web sitesinin tanınması mümkün olmakta, böylece gelir elde edilebilmektedir.

Sayfa Başlığı Önemli

Google için Seo çalışması yapılırken her sayfaya Google Analytics eklenmesi tavsiye edilmektedir. Google Analytics ile web sitesi ile ilgili istatistiksel bilgiler sunulabilmektedir. Seo çalışması yapılırken meta bilgilerinin eklenmesi gereklidir. Meta bilgileri, potansiyel ziyaretçilere web sitesi ile ön bilgiler sunmaktadır. Her sayfaya başlık eklenmesi de önemlidir. Sayfa başlığı, sayfa içeriğinin arama motorlarında algılanmasını sağlamaktadır. Ayrıca sayfa başlığının anahtar kelimeyi içermesi de önemlidir. Ayrıca başlığın 60 karakteri geçmemesine özen gösterilmelidir.