Beyaz Şapkalı Seo

Beyaz Şapkalı Seo

Beyaz Şapkalı Seo

Beyaz şapkalı Seo terimi uzun zamandır kullanılan terimlerin arasında yer almaktadır. Bu Seo uygulaması, web sitesinin arama motoru sonuçlarında ilk sıralarda yer almasını sağlayan önemli bir işlemdir. Beyaz şapka terimi, Western filmlerinde iyi adamların beyaz şapka takmasından esinlenerek üretilmiştir. Bu filmlerdeki iyi adamlar her zaman güvenilir ve dürüst kişilerden oluşmuştur. Aynı durum internet dünyasında da geçerlidir. Beyaz şapka Seo teknikleri, arama motorları tarafından yayınlanan webmaster kılavuzuna uygun yöntemleri oluşturmaktadır. Google gibi arama motorları, iyi ve kötü site yapılandırmasının nasıl olduğu ile ilgili teknik yazılar yayınlamaktadır. Bu kılavuzlar takip edildiğinde, web sitesinin başarı oranı artmaktadır. Bu kılavuzları takip etmenin bir başka avantajı da, farkında olmadan hata yapılmasını önlemektedir. Yapılacak hataların, web sitelerini arama motorları tarafından kara listeye alınmasıyla sonuçlanacağı bilinmelidir.

Beyaz şapkalı Seo Teknikleri Web Sitesini Üst Sıralara Çıkarır

Beyaz şapkalı Seo teknikleri, webmaster kılavuzunu uygulayan tekniklerdir. Beyaz şapka SEO uygulandığında web sitesinin doğal bir şekilde arama motorlarındaki sıralamalarda üst sıralarda yer alması sağlanmaktadır. Bu teknikle web sitesinin kara listeye ya da ceza alması önlenmektedir. Beyaz şapka Seo çalışmalarında öncelikle kendine özgü ve bilgi verici içerikler bulundurulmalıdır. Bu içeriklerin tamamı, kullanıcıların aradığı bilgiyi bulundurmalı ve sorulan sorulara cevap içermelidir. Burada dikkat edilmesi gereken husus, başka web sitelerinden içerik kopyalanmamasıdır. Ayrıca farklı bir alan adı kullanılarak site tekrar edilmemelidir. Web sayfası anahtar kelimelerle donatılmamalıdır. Anahtar kelimeler kullanıcıların rahat ulaşması için kullanılmalıdır ancak arama motorlarının kriterleri göz önünde bulundurulmalıdır. Web sitesinin içsel linklendirilmesi de önemlidir. Bu sayede arama motorları tüm sayfaları kolay bir şekilde bulabilmektedir. İçerikte gizli metin ve linkler kullanılmamalıdır. Özellikle internet kullanıcılarının arama yaptığı konularla ilgili makaleler yazılmalıdır.

İçerikler İyi ve Yeni Olmalıdır

Arama motorlarının kurallarına uygun bir işlem yapıldığında, Beyaz şapkalı Seo çalışması yapılmış olmaktadır. Webmaster kılavuzlarını okumak iyi bir yöntemdir. Çünkü arama motorları sistemlerini zaman zaman değiştirebilmektedir. Bu değişiklerle birlikte beyaz şapka olarak nitelendirilen çalışmanın siyah şapka olması ihtimali bulunmaktadır. Bu arada iyi ve yeni bir içeriğe sahip olan bir web sitesine Google öncelik vermektedir. Dolayısı ile yazılan makalelere de dikkat edilmelidir. Hatasız bir Seo çalışması için de uzman desteği alınmalıdır.