Anti Seo

Anti Seo

Anti Seo

Anti Seo, web sitesi için zararlı bir yöntemdir ve sitenin arama motorlarında görülmemesine neden olabilmektedir. Bu tür bir çalışma, iki farklı şekilde yapılabilmektedir. Bunlardan birincisi, rakiplerin habersizce yaptıkları black Seo çalışmalarıdır. İkincisi ise qeb sitesi kullanıcıları tarafından bilmeden yapılan işlemlerdir. Hangi şekilde olursa olsun bu Seo, web sitesinin arama motorlarında hızlı bir şekilde düşmesine neden olmaktadır. Bu uygulamaya karşı alınması gereken bazı önlemler bulunmaktadır. Web sitesinde olumsuz bir çalışma yapılmamasına rağmen kelime sıralamalarında ani düşüşler meydana geldiyse, düşük bir olasılık da olsa rakiplerin böyle bir çalışma yaptıkları düşünülmelidir. Sıklıkta tercih edilen çalışma da toplu bir şekilde kelime bazlı link alınmasıdır. Bu durumda web sitesine binlerce farklı siteden backlink gönderilmektedir. Başta Google olmaz üzere arama motorları bu çalışmayı black SEO olarak tanımlamakta ve web sitesini spam siteler arasında göndermektedir.

Anti Seo Çalışmalarından Kurtulma Yolları

Arama motorları algoritmalarını sürekli olarak güncellemektedir. Bu güncellemelerin en büyük nedeni de kullanıcılara en doğru bilgiyi en etkili şekilde verebilmektir. Arama motorları yaptığı güncellemelerle haksız yere üst sıralara görünen web sitelerinin önüne geçmeyi hedeflemektedir. Yapılan bu değişikliklerin web sitesi sahipleri tarafından takip edilmesi mümkün olmayabilmektedir. Bu durumda sitenin spam olarak değerlendirilmesi olasıdır. Anama motorlarında spam bir site olmayı önlemek için güncellemeler yakından takip edilmeli ve web sitesi istenen çalışmalar doğrultusunda yeniden yapılandırılmalıdır. Bunun için de anti Seo çalışmalarından kurtulmak için kurumsal olarak Seo hizmeti sunan firmalardan destek alınmalıdır.

Profesyonel Destek Alınmalıdır

Web sitesine anti Seo çalışmasının yapılıp yapılmadığını anlamanın en kolay yolu, spam siteler arasında yer alıp alınmadığının kontrol edilmesidir. Bunu en doğru bir şekilde gerçekleştirenler de Seo uzmanlarıdır. Kurumsal bir firma ile sürekli Seo çalışması yapıldığında, böyle bir sorunla karşı karşıla gelmek çok düşük bir olasılıktır. Çünkü kurumsal Seo firmaları, hizmet verdikleri web sitelerini sürekli olarak denetlemekte, yanlış yapılan bir işlem olduğunda site yöneticilerini uyararak yanlış yapılan işlemi düzeltmektedir. Böylece web sitesinin spam hale gelmesi engellenmektedir. Bu nedenle web sitesi üzerinden hizmet ya da ürün tanıtan kişi ya da kurumların, profesyonel Seo hizmeti almaları tavsiye edilmektedir.