SEO Uyumlu Yazı Yazmak | SEO Uyumlu Makale

SEO Uyumlu Yazı Yazmak

SEO Uyumlu Yazı Yazmak

seoSEO uyumlu makale yazmak belirli kurallara göre yazı yazmaktır. Ancak makalenin SEO uyumlu olmasından önce okunabilecek şekilde olmasıdır. Bunun yolu da imla kurallarına uygun bir yazı olmasından geçer. Ayrıca içeriği boş olan bir makalenin sürükleyici bir etkisi olmayacak, ziyaretçi daha yazının ilk cümlesinde yazıyı okumaktan vazgeçecektir. Bu da verilen emeğin boşa gitmesi anlamına gelecektir. Bu nedenle öncelik düzgün Türkçe ile yazılmış içeriği dolu olan bir makale olmasıdır. Ayrıca makale yazarken orijinal bir başlık bulunmalıdır. Ancak bu başlık, makale içindeki anahtar kelimelerden seçilmelidir. Anahtar kelimenin başlıkta belirtilmesi, Google gibi arama motorlarında yazının kolay bulunmasını sağlamaktır. Dikkat edilmesi gereken bir ayrıntı da makalenin yüzde 100 özgün olmasıdır. Hem özgünlük, hem doyurucu bilgi, hem de arama motorlarına uygun olmasını sağlamak için profesyonel içerik editörlerinden destek alınmalıdır.

İçi Boş Makale Olmasın

Seo uyumlu makale yazmak, arama motorlarından web sitesine ziyaretçi çekmek içindir. Ancak çalakalem yazı yazmak, ziyaretçinin siteden uzaklaşmasına neden olacaktır. Bu nedenle içi boş bir makale yerine bilgilendirici makaleler yazılmalıdır. Makalen çok okunması isteniyorsa güncel konulardan söz edilmesi yerinde olacaktır. Ancak sektörel bir makale ise bilgilendirici ve doğru yönlendirici olmalıdır. Ayrıca makaleler güncel olmalıdır. Bir konu bütün detaylarıyla anlatıldığında makale uzuyorsa, ara başlıklarla görsellik katılmalıdır. Ara başlıklar, okuyucunun da nefes almasını e yazıdan sıkılmamasını sağlayacaktır. Makale yazılırken kelime sayısı çok önemli değildir ancak bir konunun birkaç cümle ile anlatılamayacağının da bilinmesi gerekmektedir.

Ayrıntılara Dikkat

SEO uyumlu makale yazmak için tüm ayrıntılara yer verilmelidir. Anahtar sayısı da önemlidir. Anahtar kelime, makalenin arama motorlarında bulunmasını kolaylaştırır. Anahtar kelime oranı, toplam yazı içinde yüzde 5 olması yeterlidir. Çok fazla anahtar kelime, yazının spam olarak algılanmasına neden olacaktır. Bu da hem sitenin hem de makalenin çöpe gitmesi anlamına gelecektir.

Görüş bildir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA