Seo Uyumlu Makalenin Önemi | SEO Uyumlu Makale

Seo Uyumlu Makalenin Önemi

Seo Uyumlu Makale

Seo Uyumlu Makale

Seo Uyumlu Makale Neden Bu Kadar Önemli ?

seo uyumlu makalenin önemiSeo uyumlu makale yazımının önemi, hazırlanan internet sitesinin arama motorlarında üst seviyelere çıkması için önemlidir. Hangi konu ile ilgili internet sitesi hazırlanırsa hazırlansın özgün içerik oluşturulmadan belirli bir seviyeye gelme ihtimali yoktur. Sektörel internet sitesi de hazırlansa, blog türünde bir internet sitesi de hazırlansa mutlaka içinde benzeri olmayan makalelerin olması gereklidir. Sitenin başarısı, içeriğin seo uyumlu olarak yazılmasına bağlıdır. Makale yazılırken önemli olan kopya içerik olmaması kadar konu da makul ve mantıklı olmalı, makale akıcı bir dille yazılmalıdır. Düzgün kelimelerle, dilbilgisi kurallarına uygun olarak ve bilgilendirici bir şekilde yazılmış olan makaleler, okuyucuların da ilgisini çekecektir. Bu da siteden hemen çıkma oranını düşürecek, site Alexa sıralamasında öne çıkacaktır. Benzersiz içeriklerle dolu olduğu için de arama motorlarında öne çıkacağı için sitenin ziyaretçi sayısı sürekli olarak artış gösterecektir.

Seo Uyumlu Makale İnternet Sitesini Yükseltir

İnternet sitesi bir sektör için tasarlandıysa, seo uyumlu makale yazılarak öne çıkması sağlanabilir. Böylece müşterilerin internet ortamında sektörle ilgili yaptığı aramalarda öne çıkarak ticari kazancın artması sağlanabilir. İnternet sitesi tasarımı yapıldıktan sonra kopya içeriklerle doldurulursa kötü bir imaj olacaktır. Bu durumda Google gibi arama motorları, siteyi gerilere itecek, insanların internet üzerinden yaptığı araştırmalarda görünmeyecektir. Bu da sitenin boş yere hazırlanmış olması anlamına gelecektir. Oysa içerik oluşturulurken seo uyumlu yazıldığında site ön sıralara çıkacak, bu da ciddi bir ticari gelir elde edilmesini sağlayacaktır. Bu tür içerik oluşturmak profesyonellik gerektirir. Anahtar kelimelerin nerelerde ne kadar sayıda kullanılması gerektiği gibi bir takım ayrıntılar vardır. Bu ayrıntılara dikkat edilerek makale oluşturulduğunda hazırlanan internet sitesi hızlı bir yükseliş gösterecek, bu sayede de tüm aramalarda ön sayfada, kısa bir süre sonra da ilk sırada yer alacaktır.

SEO Uyumlu Makale

SEO uyumlu makale Google’ye uygun olarak yazılırken makalenin içeriğinin de bilgilendirici olması önemlidir. Çünkü makale, herhangi bir konuda bilgi vermek için yazılan yazılardır. İnternette sadece Google’a uygun ancak içeriği boş olan makalelere uygun makaleler yer almaktadır. Bu tür yazıların herhangi bir değeri yoktur. Ayrıca web sitesinde bu tür makalelerin yer alması, sitenin belli bir zaman içinde ziyaretçilerin gözünden düşmesi de söz konusudur. Bu nedenle SEO uyumlu makale yazılırken içeriğine de dikkat edilmesi gereklidir. Web sitesini ziyaret edenlerin uzun süre kalması isteniyorsa, mutlaka yararlı makalelerin yazılması gereklidir. İnternette binlerce makale vardır ve bu makalelerden alınlılar yapılarak yeni bir makale oluşturulduğunda, Google bunu anında fark etmektedir. Böyle bir şekilde yazılan makale kopya içerik olarak nitelendirilmektedir ve kopya içeriklerle ilgili Google’ın yaklaşımı olumsuzdur. Dolayısı ile bu tür içeriklerin yer aldığı web sitelerinin ön sayfalarda yer alması imkansızdır.

SEO uyumlu makale yazılırken kesinlikle içeriğinin özgün olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca makaleye ilave edilen görsellerin de özgün olması önemli bir detaydır. Özgünlük, SEO uyumlu makale yazımında en önemli konuların başında yer almaktadır. Makale yazılırken bir başka dikkat edilmesi gereken husus, imla ve dil bilgisi kurallarına uygunluktur. Bunun yanı sıra yazım dilinin akıcı olması da kurallardan birisidir. Bu noktalara dikkat edilmediğinde ziyaretçilerin web sitesinde çok kısa kalma riski ortaya çıkmaktadır. Bu da web sitesinin bilinirliliğini azaltan bir durumdur. Çünkü kısa ziyaret edilen web sitesi arama motorları tarafından alt sayfalara itilmektedir.

Makale yazılırken başlıktan farklı konulara yer verilmemelidir. Yani içerik ile başlık uyumlu olmalıdır. Makale yazımında ziyaretçilere merak uyandıran içeriklere yer verilmelidir. Ziyaretçi, konu ile ilgili aklındaki tüm sorulara yanıt bulabilmelidir. Makale bölümlere ayrılmalı, içerik paragraflar halinde yazılmalıdır. Uzun makalelerde konu bütünlüğünü bozmayacak ara başlıklara yer verilmelidir. SEO uyumlu makale yazılırken anahtar kelimelere yer verilmelidir. Ancak anahtar kelimelerin kullanımı belli bir denge içinde olmalıdır. Makale içinde anahtar kelime kullanımı yüzde 2 ila yüzde 4 oranında olmalıdır. Yüzde 4 oranı mümkün olduğunda aşılmamalıdır.

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Web sitesi yöneticileri genellikle SEO uyumlu makale nasıl yazılır sorusunu sormaktadır. Bu sorunun sorulmasının nedeni, SEO uyumlu makalenin arama motorlarında ilk sayfalarda yer almasıdır. Makale yazılırken içeriğinin boş olmamasına dikkat edilmelidir. İçerik bilgi verici, yönlendirici, merak uyandırıcı olmalıdır. SEO uyumlu makale nasıl yazılır sorusu yazılırken bu ayrıntılara da dikkat edilmelidir. SEO uyumlu makalede özgünlüğe de dikkat edilmelidir. Yani alıntı ve kopya içerikler oluşturulmamalıdır. Yazının içeriğinin yanı sıra kullanılan görsellerin de özgün olmasına dikkat edilmelidir. Makalenin ziyaretçilerle buluşmasını sağlayacak unsurlardan biri de yazı başlığıdır. Makalenin içeriği ne olursa olsun başlık içerikle birebir uyumlu olmalıdır. İçerikle başlığı tutarlı olması şattır. Makalenin okuyucuyu sıkmamasına da dikkat edilmelidir. Ancak bunu yakalamak adına masalsı bir yazım dili olmamalıdır.

SEO uyumlu makale nasıl yazılır sorusu sorulurken genellikle bulunan cevaplar, imla ve dilbilgisi kurallarına uygunluktur. Türkçe dilbilgisi kurallarına uygun, düzgün imlalı, hatasız yazılan içerikler, içeriğin özenle hazırlandığının bir göstergesidir. Ayrıca akıcı bir dil kullanılmalıdır. İmla kurallarına uygun olmayan makalelerin hem arama motorları hem de kullanıcılar tarafından hoş karşılanmamaktadır. İmla kurallarına dikkat etmeyen bir makalenin okunmayacağı bilinmelidir. Arama motorları, makaledeki imla hataları tespit etmekte, bu da yazının sıralamasını olumsuz etkilemektedir. Başta Google olmak üzere tüm arama motorlarının imla hatalarını hemen fark edebilecek robotlara sahip olduğu göz ardı edilmemelidir. Makalede anahtar kelime kullanımına dikkat edilmelidir. Fazla anahtar kelime kullanılması hatalıdır. Anahtar kelime oranlarına dikkat edilmelidir. Yazının bütününde kullanılan anahtar kelime oranı yüzde 4’ü geçmemelidir. Bu oranın aşılması durumunda arama motorlarının makaleyi spam olarak nitelendireceği unutulmamalıdır. SEO uyumlu makale nasıl yazılır denildiğinde bütün bu ayrıntılara dikkat edilmesi gerektiği akıldan çıkarılmamalıdır.

Makaleye video ya da fotoğraf eklenmelidir. Bunlar eklenirken dikkat edilmesi gereken husus özgünlüktür. Yani fotoğraf ve video kopya olmamalıdır. Bir web sitesinin arama motorlarında ilk sayfada yer alması için içeriklerinin SEO uyumlu makalelerle oluşturulması gereklidir. Peki, SEO uyumlu makale nasıl yazılır? SEO uyumlu makale yazımı profesyonellik gerektiren bir iştir. Bu nedenle mutlaka uzman desteği alınmalıdır. Uzmanın geçmişte verdiği hizmetler araştırılmalı, başarısı sorgulanmalıdır.

Görüş bildir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA