SEO Uyumlu Makale

Seo Uyumlu Makale

seo uyumlu makale

SEO UYUMLU MAKALE

Seo uyumlu makale nedir? Makale, herhangi bir konu ile ilgili olarak düşünce ve görüşlerin yazıya aktarılmasıdır. Bütün konularda makale yazılabilmektedir. Önemli olan makalenin içeriğinin nasıl olduğu ve kullanıcıya ne düzeyde sunulduğudur. Makalenin özgün olması gerekmektedir. Yazılan makalenin içeriği değil, yazıya eklenen taglarla birlikte fotoğrafların da özgün olması, uygun makale yazılması açısından son derece önemlidir. Yazılan makalenin ziyaretçiyle en iyi şekilde buluşturacak olan başlıktır. Ne türde bir makale yazılırsa yazılsın makalenin başlığı bu konu ile ilgili olmalıdır. Makalenin içeriği de başlıkla doğru orantılı olmalıdır. Aynı zamanda okuyucu da sıkılmamalıdır. Makale yazarken en önemli husus Türkçe imla kurallarına uyulmasıdır. Türkçe imla kurallarına uygun olmayan bir makale hem kullanıcı açısından hem de arama motorları açısından olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Nitekim imla kurallarına uygun olmayan bir makale ziyaretçiyi olumsuz etkileyecek, bunun sonucunda da okumaktan sıkılarak siteden ayrılacaktır. Aynı şekilde arama motorları da yazıdaki imla hatalarını tespit edecek ve bu da makalemizin bulunduğu sayfa için Google sıralamasında olumsuz neticelere neden olacaktır. Google’ın yazım hatalarını algılayabilecek kadar akıllı robotlara sahip olduğu unutulmamalıdır.

Makale Akıcı Bir Dille Yazılmalıdır

Yazılan makalenin konu ile ilgili en önemli noktaları seçilmeli ve ziyaretçinin başka bir sayfada araştırma yapmasına izin verilmemelidir. Makale kullanıcıyı sıkmamalı, sade ve anlaşılır bir dille yazılmalıdır. Günümüzde ziyaretçilerin çok uzun yazılmış yazıyı okumaktan kaçındıkları bilinmektedir. Bu nedenle eğer konu uzun uzun anlatılacaksa mutlaka ara başlıklarla okuyucunun rahatlaması sağlanmalıdır. Seo uyumlu makale yazılırken dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de, içerikte kullanılan anahtar kelime oranıdır. Makalede anahtar kelime kullanırken aşırıya kaçılmamalıdır. Fazla anahtar kelime kullanımı nedeniyle internet sitesi Google tarafından spam şüphesiyle filtreye sokulabilir. Ayrıca seo uyumlu makalede varsa fotoğraf veya video koyulmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken husus videonun ve fotoğrafın özgün olmasıdır. Bütün bunlara dikkat edilerek seo uyumlu makale yazılabilir.

seo uyumlu makale nasıl yazılırSeo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Kurulan bir internet sitesinin arama motorlarında üst sıralarda çıkması için seo uyumlu makale yazılması gerekmektedir. Peki, seo uyumlu makale nasıl yazılır? Seo uyumlu içerik hazırlamak uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Bu şekilde makale yazılması için arama motorlarının nasıl kriterler istediğinin bilinmesi gerekmektedir. Google algoritmaları sürekli güncellenmekte ve değiştirilmektedir. Bu değişikliklerin yakından takip edilmesi ve buna göre içerik hazırlanması önemlidir. Önceki dönemlerde benzersiz içerik hazırlamak çok fazla önem taşımasa da günümüzde backlink kadar da önemli bir hale gelmiştir. Seo uyumlu makale yazımı yapıldığında hazırlanan internet sitesinin üst sıralara çıkması mümkündür. Hazırlanan içeriğinin benzersiz olması, arama motorlarında üst seviyelerde olmasına yol açar. Bu da hazırlanan internet sitesinin hedefine uygun bir konuma ulaşmasını sağlar.

 Seo Uyumlu Makalede İçerik Benzersiz Olmalı

Makalenin benzersiz içeriğe sahip olması ve bunun sonucunda ve internet sitesinin üst sıralara çıkması da yeterli olmamaktadır. Ayrıca makalenin okunması da önemlidir. Çünkü ziyaretçinin hangi yazı üzeride ne kadar süre kaldığı da belirlenmektedir. Eğer makale okunmadan kapatılırsa bu durum Alexa sıralamasını etkileyecek, ziyaretçilerin hemen çıkma oranları artacak, bu da ortalama ziyaret süresini olumsuz etkileyecektir. Bu gibi kriterlere dikkat edilmediğinde internet sitesinden beklenen verim elde edilemeyecektir. Eğer hemen çıkma oranı yüksekse bu durum sitenin alt seviyelere inmesi anlamına gelecektir. Peki, bu durumun yaşanmaması için seo uyumlu makale nasıl yazılır? Öncelikle bu işin profesyonel bir şekilde yapılması gerektiği bilinmelidir. Ziyaretçilerin internet sitesinde uzun süre zaman geçirmelerini sağlamak için boş bir içerik yerine özgün ve ilgi çekici içerikle doldurulması gerekmektedir.

Makalenin Uzunluğu Önemli

Makalenin uzunluğu da önemlidir. Seo uyumlu makale nasıl yazılır denildiğinde, uzun şekilde ve özgün olarak yazılır denilebilir. Ancak yazının uzun olması için cümle tekrarından da kaçırmak gereklidir. Seo uyumlu makaleleri, sıradan kişilerin yazamayacağı da bilinmelidir.