Seo Uyumlu Haber | SEO Uyumlu Makale

Seo Uyumlu Haber

Seo Uyumlu Haber

seo uyumlu haberHaber yazarken habercilik kurallarının yanında SEO uyumuna da dikkat edilmesi gerekir. Haber yazarken imla kurallarına azami dikkat edilmelidir. Ancak bir internet sitesine haber girişi yapıldığında, mutlaka SEO uyumlu haber yazılmalıdır. Bu şekilde yazılan haber, başta Google olmak üzere tüm arama motorlarında üst sıralarda çıkacaktır. Dolayısıyla web sitesinin de üst seviyelerde olmasını sağlayacaktır. Haber yazarken öncelikle çarpıcı ancak SEO uyumlu bir başlık atılmalıdır. Başlık, bir kitabın kapağını tasarlamak gibidir. Kitabı öncelikle öne çıkaran ismi ve kapağıdır. Sonrasında içeriği gelmektedir. Haberde de durum böyledir. Önce başlık, ardından içeriğin düzgün ve okunaklı olması gelir. Haberlere başlık atabilmek zordur. Çünkü en çarpıcı başlığın bulunması gereklidir. Ancak bulunan başlık konu ile bütünlük içinde olmalıdır. Etkili bir başlık için merak uyandırıcı başlıklar seçilebilir. Ancak başlık seçimi etkili olsun diye konu ile ilgisi olmayan kelimeler kullanılmamalıdır.

Haberin İçeriği Özenli Olmalı

SEO uyumlu haber yazarken tek odaklanılması gereken başlık değildir. Haberin içeriği de önemlidir. Haberin can alıcı noktalarından birisi alt başlıktır. Burada genellikle konu özetlenir ancak bütün bir konu içinde en can alıcı nokta da bu kısma yazılabilir. Haber yazılırken ara başlıklarla da süslemek, okuyucunun sıkılmasını önlemek için en ideal yöntemlerin başında gelmektedir. Ara başlığı olmayan düz bir yazıyı okumak çoğu zaman sıkıcı gelmektedir. Aynı zamanda görsel olarak da hoş olmamaktadır. Bu nedene kısa ancak etkili ara başlıkları kullanmak, okuyucunun yazıyı sonuna kadar okumasına neden olur. Bu da anlatmak istediğiniz konunun tamamını anlatabilmenize olanak sağlar.

Soru Soran Başlıkların Önemi

Soru soran başlıklar, sosyal medya takipçileri için her zaman ilgi çekmiştir. Bu nedenle SEO uyumlu haber yazarken başlıkların soru sorar şekilde olmasına özen gösterilmelidir. Haberin yalnızca arama motorlarında üste çıkmak için yazılmadığını bilmek gereklidir.

Görüş bildir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA